Новые компании

Просічно-витяжний лист: застосування в будівництві

Сьогодні в будівельній області широко використовуються різні матеріали з конструктивних вуглецевих сталей. Серед багатого різноманіття металопрокату особливо виділяється просічно-витяжний лист (ПВЛ). Він має чарункову структуру, яка більше нагадує сітку, й відповідно характеризується світлопропускною здатністю, поєднанням жорсткості та пластичності, високою індустріальністю. Щоб визначити потенціал застосування ПВЛ в будівництві, спочатку нагадаємо що це таке та назвемо переваги й експлуатаційні особливості цього прокату.

Що таке ПВЛ?

Просічно-витяжний лист – сучасний конструкційний і будівельний матеріал, який має по всій поверхні просічні чарунки однакової форми та ідентичних розмірів. Виробляють його з листового металу наступним чином: заготівля надходить до верстатного модуля, де сталь просікається та витягується одночасно. Чарунки просікаються в шаховому порядку, а їх розмір і ступень витягування сталі нормуються технічними умовами. Таким чином, на виході отримують сталеве полотно с чарунковою структурою без задирок й розшарування металу, а листова заготівля значно збільшується в довжині. Для рівномірності чарунок по висоті та для мінімізації внутрішніх напружень й серповидної деформації на остаточному етапі ПВЛ пропускають через правильні вальці.

Вся обробка металу проводиться без додаткового термічного впливу. Саме тому сталь зберігає свою мікроструктуру й термічно не зміцнюється.

Переваги та особливості просічно-витяжного листа

  • Здатність до зварювання, різання, гнуття та самоочищення.

  • Висока механічна жорсткість й несуча здатність.

  • Декоративність.

  • Доступна вартість.

  • Низька металомісткість.

  • Високе зчеплення із будівельними розчинами та матеріалами.

Завдяки чарунковій структурі просічно-витяжний лист пропускає світло й повітря. Він не закриваю повністю візуальний огляд та не накопичує на своїй поверхні бруд, сніг та воду атмосферних опадів. Якщо порівнювати його з традиційним металевим листом, то при однакових розмірах ПВЛ буде менш важити практично на 60…70%. Цей фактор має велике значення в тих випадках, коли треба значно знизити масу конструкції.

Для набуття площинної жорсткості просічно-витяжний лист необхідно обрамити жорстким рамним каркасом. Після цього він здатен витримати досить велике горизонтальне навантаження. Для виготовлення вертикально навантажених конструктивних елементів його не використовують.

Як самостійний матеріал ПВЛ досить довговічний та має красиву декоративну фактуру. При цьому він може фарбуватись будь-якими лакофарбовими продуктами або залишатись у непофарбованому стані.

Застосування в будівництві

 Враховуючи фізико-механічні властивості просічно-витяжного листа, він знаходить широко використання при будівництві цивільних, промислових, воєнних, сільськогосподарських та інших об’єктів.

Як конструктивний матеріал, ПВЛ використовується для виготовлення:

  • пандусів та сходів;

  • декоративних та захисних огорож;

  • пішохідних переходів та оглядових майданчиків;

  • решіток для вікон промислових та сільськогосподарських споруд.

З ПВЛ часто виготовляють армуючи елементи при заливці залізобетону. Він дозволяє виробляти ЗБВ с нетривіальними округлими формами й конфігураціями.

Під час оформлення фасадів та внутрішніх стін жилих, офісних та промислових зданій просічно-витяжний лист використовується в якості базового прошарку при створенні чорної штукатурки. А його оригінальна фактура привабила дизайнерів, й вони почали використовувати цей вид металопрокату при створенні простінків та будівництві нічних та танцювальних клубів, кафе та ресторанів.

Пока нет комментариев к данной статье.
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии к статьям!