Новые компании

Купити квартиру без ріелтора в Тернополі: інструкція, поради, тонкощі угоди

Купуючи квартиру, люди часто звертаються в агентства нерухомості. Воно і зрозуміло – ріелтор доступних варіантів підбере, та побажання всі врахує, та документальне оформлення угоди на себе візьме. Однак такі послуги обходяться недешево, тому не завжди по кишені. Заощадити можна, якщо купувати житло без залучення посередників.

Пошук квартири для покупки

Існує безліч способів пошуку. Наприклад, можна переглянути оголошення в газетах на популярних інтернет-ресурсах або звертати увагу на реальні дошки оголошень, які є у вашому місті. Однак тут далеко не факт, що при дзвінку на іншому кінці дроту виявиться власник, а не найнятий ним ріелтор.

Ви можете самостійно подати оголошення на вищевказаних ресурсах. У ньому слід докладно описати, яку квартиру ви шукаєте. Такі оголошення часто розміщуються безоплатно або за незначну плату. Ви нічого не втрачаєте, а ймовірність, що потенційний продавець сам вас знайде, є.

Рекомендації якими варто скористатися при пошуку квартири:

Дізнатися про те, продається в будинку квартира чи ні, можна у консьєржа. Крім того, ця людина завжди відмінно обізнана про людей які проживають в будинку. Ви зможете дуже багато чого довідатися про потенційних сусідів та продавця, якщо не посоромитися ставити запитання.

Якщо ви знайшли оголошення, де сказано, що квартира продається терміново, будьте обережні! Ретельно перевірте всі документи, щоб уникнути неприємних ситуацій в майбутньому. Доцільно буде показати пакет наявних у продавця паперів професійному юристу.

При пошуку квартири не розповідайте про те, що у вас при собі є грошові кошти. Цією інформацією можуть скористатися шахраї.

Фахівці не рекомендують серйозно ставитися до оголошень, де вартість квартири істотно занижена (іноді до 30 %). Таким чином досвідчені ріелтори привертають увагу потенційних покупців. Шанс, що низьку ціну пропонує власник, дорівнює практично нулю.

Шукати квартири в Тернополі на DOM.RIA найкраще, по тій простій причині що тут всім українцям доступна програма перевіреного житла. Досвідчений інспектор що пройшов спеціальну підготовку особисто виїжджає на об`єкт щоб зняти стан кімнат камерою з круговим оглядом. Перевірені оголошення та правдива інформація, представлена на сайті, дозволила DOM.RIA не тільки вижити в конкурентній боротьбі, а й стати №1 серед аналогічних сайтів.

Оцінка вартості квартири

Продавець зацікавлений в тому, щоб продати квартиру дорожче. Ви – щоб купити дешевше. Тому не соромтеся торгуватися, якщо на ваш погляд вартість квартири завищена.

Самостійну оцінку квартири слід проводити за наступними критеріями:

  • первинне або вторинне житло – на первинному ринку вартість квартири майже завжди нижче, ніж на вторинному;

  • вік будинку, в якому знаходиться квартира – в старих будинках вартість на житло знижується;

  • розташування квартири в будинку – вартість квадратного метра на першому та останньому поверхах нижче;

  • площа та загальний стан квартири;

  • район, в якому знаходиться квартира;

  • прилегла інфраструктура.

Звичайно, ви можете звернутися за визначенням реальної вартості до професійного оцінювача. Однак це досить затратно. У будь-якому випадку, перш ніж оцінювати квартиру, варто переглянути ціни на аналогічні пропозиції на ринку або проконсультуватися з юристом.

Продавці іноді запитують, за скільки покупець готовий купити квартиру. Називайте найнижчу ціну на аналогічне житло. Тоді в ході торгу ви зможете прийти до середнього знаменника, який влаштує обидві сторони.

Документи для здійснення угоди

Цей етап покрокової інструкції покупки квартири без ріелтора означає ознайомлення з правовстановлюючою документацією на нерухоме майно. Обов`язково перевірте дані паперів на квартиру з паспортами власників.

Якщо власників декілька, необхідно, щоб всі вони дали письмову згоду на продаж квартири. Відсутність згоди хоча б одного з власників – законна підстава для визнання угоди недійсною в судовому порядку. Якщо це станеться, за рішенням суду зміниться покупець в договорі купівлі-продажу, та ви залишитеся ні з чим. Найкраще побачитися з усіма власниками особисто, щоб звірити підпис в документах.

Продавець повинен надати вам наступні документи:

  • свідоцтво про право власності;

  • паспорта власників;

  • документ, який є підставою виникнення права власності (договір купівлі-продажу, дарування, приватизації, рішення суду, свідоцтво про вступ у права спадкування);

  • дозвіл органів опіки та піклування на продаж квартири, якщо один з власників неповнолітній.

Це перелік обов`язкових документів, без яких угода купівлі-продажу не може бути здійснена. Якщо ви не впевнені, що зможете уникнути проблем при покупці квартири, рекомендовано попередньо проконсультуватися з юристом. Будьте пильні та обережні, здійснюючи покупку квартири в Тернополі без ріелтора!

Пока нет комментариев к данной статье.
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии к статьям!