Новые компании

Сонячні батареї для опалення будинку, чи можливо?

При цьому, часто станції монтують не тільки з метою забезпечення електрикою домашньої мережі, але й як один із способів опалення. Але важливо зазначити, що такий підхід до опалення будинку є неефективним, і з економічної точки зору – ще й недоцільним і витратним. Чому саме – буде описано у даній статті.
Сонячна електростанція – один із способів генерування електроенергії використовуючи альтернативне джерело енергії, а саме сонце. Ефективно працює і видає велику кількість СЕС в весняно-літню пору року, оскільки тривалість сонячного дня в цю пору року є найдовшою. Крім цього, рівень інсоляції в цю ж пору року є найвищою. Ці компоненти й зумовлюють високу продуктивність роботи в теплі пори року.

Що ж до зимової пори, то сонце знаходиться на максимальній відстані, тому й на панелі потрапляє менша кількість сонячного проміння. Крім цього, тривалість сонячного дня є мінімальною, отож виробіток станції буде невисоким.

Висновок можна зробити наступним – для повноцінного забезпечення електрикою та теплом дому в зимовий період року використання комплексу сонячної електростанції, навіть великої потужності, буде недостатньо. З економічної точки зору втрати будуть теж відчутними.

З технічної точки зору, це можна пояснити наступним чином:зимою виробіток падає до 20-30 % в кращому випадку, в гіршому – до 5%-10%.Приблизна денна продуктивність станції зимою при помірній хмарності зображена на рисунку нижче

використання сонячних геліосистем

:Як бачимо, станція працює від 7:30 ранку до 19:30 вечора, тобто 12 годин. Теоретично, вдень така станція може обігрівати будинок, проте при мінімізації витрат електроенергії іншою апаратурою.Проте зранку і увечері, коли температура надворі найнижча, станція не продукуватиме електроенергію, і не зігріватиме приміщення взагалі. Тому питання по доцільність використання мережевої електростанції відпадає.

Альтернативний варіант – створення гібридних станцій з використанням акумуляторів, але знову ж таки. Цикл зяряду-розряду акумуляторів становить 2-3 роки при періодичному використанні. Це призводить до великих економічних витрат на купівлю нових акумуляторів кожні 3 роки.При цьому, протягом зимового дня акумулятори не накопичуватимуть енергії узагалі, або накопичуватимуть її в надто малій кількості, внаслідок посиленого використання енергії. Тому цей варіант теж не є доречним.

Оптимальним рішенням може бути використання сонячних геліосистем, але на повну автономність роботи взимку таких систем не слід розраховувати. Така система забезпечитьповноцінне перетворення енергії, яка надходить від сонця, в теплову, шляхом нагрівання рідини-носія в геліосистемі для повноцінного обігріву води чи цілого приміщення. Рольенергоотримувачакомплексу геліосистемивідіграє сонячний колектор. Такий модуль складається з скляних трубок, якіпропускаючи сонячні промені, нагрівають мідну трубу з енергоносієм. Крім цього, система складається збаку, насосної групи, з’єднувача та контролера. При умові нагріванні лише води, система може забезпечити 70 -100 % потреб, враховуючи погодні умови і рівень споживання. Що ж до утеплення будинку, то всесезонна станція забезпечить близько 30% від потреб в теблообігріву будинку. Зимою цього показника явно не достатньо.

В цілому, використання геліосистем виглядає найбільш оптимальним рішеннями для обігрівання будинку з використанням сонячної енергії. Проте повноцінно забезпечити постійне обігрівання дому і води в зимову пору року навряд чи можливо. Найбільш ефективно і доцільно використання геліосистем виглядає восени та ранньою весною.
Висновок можна зробити наступний. Створення сонячної електростанції з метою обігріву будинку – економічно витратне, невигідне і неефективне рішення. Оптимальнішим виглядає варіант створення сонячної геліосистеми, проте взимку вона не зможе забезпечити обігрів всього будинку і нагрівання води
Все про сонячні електростанції, актуальні ціни і консультацію отримуйте в ресурсу https://prel.prom.ua/g10284535-sonyachni-elektrostantsij-pid

Пока нет комментариев к данной статье.
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии к статьям!